Plastikowy model do sklejania
Nie zawiera farb ani kleju
Skala: 1:48
Długość: 159 mm
Szerokość: 214 mm
Liczba elementów: 120
Plastikowe elementy modelu należy wyciąć z ramek, dopasować i skleić zgodnie z instrukcją montażu.
Po sklejeniu można pomalować farbkami modelarskimi zgodnie z proponowanym schematem malowania, który znajduje się w instrukcji.
Pamiętaj, że niektóre elementy moga wymagać pomalowania przed ich sklejeniem.
Następnie należy nanieść dołączone do zestawu kalkomanie zgodnie z instrukcją
Narzędzia, które mogą się przydać w trakcie sklejania modelu:
Cążki do wycinania elementów plastikowych.
Nożyk modelarski.
Pilnik lub papier ścierny.
Klej do modeli plastikowych.
Pędzelek lub aerograf.
Farby modelarskie.
Jeśli potrzebujesz dobrać farby lub narzędzia, daj znać a pomożemy.
A05141 - Bristol Bulldog Mk.II, No. 3 Squadron, Royal Air Force, Upavon, Wiltshire, England, 1929. (A)
A05141 - Bristol Bulldog Mk.II, No. 17 Squadron, Royal Air Force Upavon, Wiltshire, England, 1930. (B)
A05141 - Bristol Bulldog Mk.II, Fighter Squadron, No. 1 Flying Training School, Royal Australian Air Force Point Cook, Victoria, Australia, 1930s. (C)
Lśniący srebrny rumak pilotowany przez najzdolniejszych i najodważniejszych młodych mężczyzn, których Wielka Brytania mogła wezwać, Bristol Bulldog był jednym z najważniejszych brytyjskich samolotów okresu międzywojennego, kiedy potężne dwupłatowe myśliwce bezsprzecznie rządziły przestworzami. Początkowo opracowany jako prywatne przedsięwzięcie przez Bristol Aeroplane Company, Bulldog był dziełem wybitnego konstruktora lotniczego Franka Barnwella, twórcy udanego myśliwca Bristol F2B z Wielkiej Wojny. Był to lekki myśliwiec, w całości metalowy i pokryty tkaniną, napędzany silnikiem Bristol Jupiter o mocy 440 KM.
Bulldog był uzbrojony w parę karabinów maszynowych Vickers kal. 0.303 cala, zamontowanych po obu stronach kokpitu, ale ostatecznie nigdy nie użył swojej broni bojowo w trakcie swojego stosunkowo krótkiego, siedmioletniego okresu służby w Fighter Command. Chociaż był najzdolniejszym myśliwcem swoich czasów, Bulldog był bardziej kojarzony z trudnymi lotami w formacji i spektakularnymi akrobacjami, podczas których Królewskie Siły Powietrzne (RAF) zachwycały ogromne tłumy na pokazach lotniczych i festynach w całym kraju, demonstrując skuteczność modernizujących się sił powietrznych.
Bulldog pomógł brytyjskiemu przemysłowi lotniczemu w przejściu do produkcji smukłych, jednopłatowych myśliwców, które miały brać udział w II wojnie światowej, gdyż wykazał, że projekty dwupłatowców szybko zbliżają się do swojego szczytu. Być może najsłynniejszym incydentem z udziałem Bristol Bulldog okazał się raczej niefortunny, gdy wybitny, ale dość uparty pilot RAF wykonał nieautoryzowane akrobacje na niskim pułapie dla grupy widzów na prywatnym lotnisku cywilnym w Berkshire.
Latając tak nisko, że końcówka skrzydła jego myśliwca uderzyła w ziemię podczas manewru, Bulldog przewrócił się przez lotnisko, zadając pilotowi katastrofalne obrażenia - tym pilotem był przyszły as RAF z II wojny światowej i inspirujący narodowy bohater Douglas Bader.